Web sitemize hoşgeldiniz. Bugün :17 Aralık 2018 Pazartesi
BİZE ULAŞIN 0(352) 625 52 55
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLERİMİZ FAALİYETLERİMİZ HABERLER ONLİNE SİPARİŞ REFERANSLAR İLETİŞİM
Kamış Çatı > Kullanılan Malzeler

Kullanılan Malzemeler

  

Döndürgeç:

Döndürgeç yaklaşık 30 cm uzunluğunda, sentetik (plastik , yapay) malzemeden yapılmış bir tutma yeri ve döner bir mile sahip olan bir aparattır.Bu alet aynı zamanda yaptığı işlemi otomatik olarak geriye doğru yapabilen bir düzeneğe sahiptir.Aparatın sonunda eğik sivri bir uç bulunur. Vidalama yönteminde tel uçlarının döndürülerek gerilmesini sağlar.Vida Uzatma Aleti :

Vida uzatma aleti takriben 40 cm uzunluğunda bir uzatma sağlamaktadır.


Telli vidaların matkap yardımı ile kamışların arsından çatı konstrüksiyona tutturulup, baskı çubuğu ile çatı konstrüksiyon arasına kamışların preslenmesini sağlar. Yani bir matkap uçlu vida sıkma aparatıdır.

.

Baskı Çubuğu :

Baskı Çubuğu  4 – 8 mm kalınlığında galvanizli tel olup ,kamışın çatıya dikilmesi veya vidalanması yöntemlerinde kullanılır. Baskı Çubuğu aracılığı ile kamış tabakası çatı konstrüksiyona preslenerek  tutturulur.

Bağlama Teli :

Bağlama teli 1,00 – 1,4 mm kalınlığında ve Krom Nikel karışımı sağlam bir tel olup , bağlama ,dikim veya vidalama yöntemlerinde kullanılır.Dikilmiş ve vidalanmış bir kamış çatıda, bağlama teli sıkıca çekilerek, baskı çubuğu ile çatı konstrüksiyonu arasında kalan kamış tabakalarının preslenmesini ve çatıda tutulmalarını sağlar.

Vidalar (Telli Vida) :

Bu vidalar, başlarına 1,30 mm kalınlığında Krom Nikel teller bağlanmış hazır vidalar dır. Bu telli vidaların telleri  40 cm uzunluğundadır. Vidaların uzunluğu ise 35 – 100 mm civarındadır.   

Tokmak , Dövücü :

Tokmak (Dövücü) , kamış çatı ustaları için işlerinde kullandıkları çok önemli bir yardımcı alettir. Ölçüsü 22 x 40 cm olan alüminyum tabaka ve tahta saptan oluşan tokmak,  kamışın tabakalar içinde itilmesine çeşitli açılardan sağlamlaştırmasına yardım eder. Tokmak ile tabakalardaki kamışlar  dövülerek itilir ve kamış örtü tabakası düz bir görünüme kavuşturulur.
Kamış çatı iskele

Alüminyun iskele genelde üç veya dört basamaklı küçük portatif bir yüzeyden oluşmaktadır.Alt kısımlarında ise kamış çatı yüzeyine daha iyi tutunabilmelerini sağlayan demir çengeller bulunmaktadır.Bu çengeller aynı zamanda kayma risklerini ortadan kaldırmaktadır. Alüminyum olmasında ki asıl sebep ise daha hafif ve iş için daha kullanışlı olmasıdır.

Diğer Kamış Çatı Faaliyetlerimiz
T: 0(352) 625 52 55© Her Hakkı Saklıdır. .:: Tunalar-Hasırcılık Madencilik İnşaat Nakliye Tahaahüt San.Tic.Ltd.Şti. :Develi/Kayseri:. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzin ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitekobi Kobilerin Sitesi