Welcome our website. Today :Friday, August 23, 2019
CONTACT US 0(352) 625 52 55
HOME PAGE ABOUT US PRODUCTS ACTIVITIES
NEWS ONLINE ORDER REFERENCES CONTACT US
Kamış Çatı > Kullanılan Malzeler

Kullanılan Malzemeler

  

Döndürgeç:

Döndürgeç yaklaşık 30 cm uzunluğunda, sentetik (plastik , yapay) malzemeden yapılmış bir tutma yeri ve döner bir mile sahip olan bir aparattır.Bu alet aynı zamanda yaptığı işlemi otomatik olarak geriye doğru yapabilen bir düzeneğe sahiptir.Aparatın sonunda eğik sivri bir uç bulunur. Vidalama yönteminde tel uçlarının döndürülerek gerilmesini sağlar.Vida Uzatma Aleti :

Vida uzatma aleti takriben 40 cm uzunluğunda bir uzatma sağlamaktadır.


Telli vidaların matkap yardımı ile kamışların arsından çatı konstrüksiyona tutturulup, baskı çubuğu ile çatı konstrüksiyon arasına kamışların preslenmesini sağlar. Yani bir matkap uçlu vida sıkma aparatıdır.

.

Baskı Çubuğu :

Baskı Çubuğu  4 – 8 mm kalınlığında galvanizli tel olup ,kamışın çatıya dikilmesi veya vidalanması yöntemlerinde kullanılır. Baskı Çubuğu aracılığı ile kamış tabakası çatı konstrüksiyona preslenerek  tutturulur.

Bağlama Teli :

Bağlama teli 1,00 – 1,4 mm kalınlığında ve Krom Nikel karışımı sağlam bir tel olup , bağlama ,dikim veya vidalama yöntemlerinde kullanılır.Dikilmiş ve vidalanmış bir kamış çatıda, bağlama teli sıkıca çekilerek, baskı çubuğu ile çatı konstrüksiyonu arasında kalan kamış tabakalarının preslenmesini ve çatıda tutulmalarını sağlar.

Vidalar (Telli Vida) :

Bu vidalar, başlarına 1,30 mm kalınlığında Krom Nikel teller bağlanmış hazır vidalar dır. Bu telli vidaların telleri  40 cm uzunluğundadır. Vidaların uzunluğu ise 35 – 100 mm civarındadır.   

Tokmak , Dövücü :

Tokmak (Dövücü) , kamış çatı ustaları için işlerinde kullandıkları çok önemli bir yardımcı alettir. Ölçüsü 22 x 40 cm olan alüminyum tabaka ve tahta saptan oluşan tokmak,  kamışın tabakalar içinde itilmesine çeşitli açılardan sağlamlaştırmasına yardım eder. Tokmak ile tabakalardaki kamışlar  dövülerek itilir ve kamış örtü tabakası düz bir görünüme kavuşturulur.
Kamış çatı iskele

Alüminyun iskele genelde üç veya dört basamaklı küçük portatif bir yüzeyden oluşmaktadır.Alt kısımlarında ise kamış çatı yüzeyine daha iyi tutunabilmelerini sağlayan demir çengeller bulunmaktadır.Bu çengeller aynı zamanda kayma risklerini ortadan kaldırmaktadır. Alüminyum olmasında ki asıl sebep ise daha hafif ve iş için daha kullanışlı olmasıdır.

Other Kamış Çatı Activities
T: 0(352) 625 52 55© All Rights Reserved. .:: Tunalar-Hasırcılık Madencilik İnşaat Nakliye Tahaahüt San.Tic.Ltd.Şti. :Develi/Kayseri:. All rights reserved texts and pictures on our site. Permits and resources can be used.
Sitekobi Kobilerin Sitesi